Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Size Özel Tasarım

Web sitelerini bir DNA’ya benzetebiliriz. Her insanın DNA’sı farklı olduğu gibi web siteleride farklı ve özgün olmalıdır. Çoğu kullanıcı bu detaya dikkat eder. Sitenize girip “Şu web sitesini kopyalamış, site.com’un web sitesinin temasını kullanıyor” gibi cümle kurarlar ve web sitenizden uzaklaşırlar. Bu herkesin son isteyeceği durumdur. Bunun için web sitesi yaptırmadan önce nasıl bir tasarım istediğinizi iyice düşünmelisiniz ve ona göre sitenizi yaptırmalısınız.

Özgün İçerik

Arama motorlarının gözünde itibar kaybetmemek ve hatta kara listeye düşmemek için her zaman özgün içeriğe önem verilmelidir. Siteniz bir çok kişi veya kurumla aynı sektörde olabilir ama onların önüne geçebilmek için yapmanız gereken özgün kendi düşünce ve araştırmalarınız sonucu yazılmış yazılardır. Arama motorları bu konuda çok katıdır ve özgün içerik olan web sitelerini bir nevi öz kardeşleri gibi görüp diğerlerinden ayırmaktadır. Kullanıcı veya müşterilerinizde eğer kopya bir içerik fark ederse sitenizden negatif enerji alarak sitenizi çok daha hızlı bir şekilde terk eder.

Mobil Uyumluluk

Günümüzde artık bir çok iş cep telefonlarından ve tabletlerden yapılmakta. Web sitelerine giren insanların %80’i cep telefonu ve tabletlerini kullanmakta bunun için bir web sitesinin olmazsa olmazlarından biride Responsive (Duyarlı) tasarım olmasıdır. Eğer bir kişi telefonunda sitenize girdiğinde mobil bir sayfa göremezse o kişinin web sitenizden hemen çıkma oranı %99.9’dur.

 


Son Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir