Grafik TasarımGrafik Tasarımın Web Sitenize Katkısı

Gittikçe gelişen ve sosyal medya ile kullanım ağı büyüyen internet dünyasında, bir web sitesinin dikkat çekici ve kullanışlı olmasını sağlayacak temel faktör; doğru, basit ve ilgi çekici grafik tasarım uygulamalarıdır. Web dünyasındaki grafik tasarım çalışmaları temel olarak logo ve banner çalışmalarına dayanır.

Grafik Tasarım

Etkili Banner Ve Logonun Size Faydası

Banner (afiş) reklam ve tanıtım amaçlı olarak web sitelerinde yer alan belli ölçülerde tasarım edilmiş kurumsal kimlik ögesidir. Logo, firmaların marka bilincini yansıtan yazı ve görselin bir arada kullanıldığı kurumsal kimlik göstergesidir. Web dünyasında logo ve bannerler bir arada kullanılır, tanıtım ve reklam faaliyetlerini destekler.

Banner web sitesinin belli bölgelerine yerleştirilmiş görselden oluşur ve kullanıcı tıkladığı zaman bir başka URL’ye sayfa açarak reklam faaliyetinde bulunur. İlgi çekici bir banner ve logo tasarımı, sizin web sitenize geri dönüşüm için çok etkilidir. Anexxa Bilişim uzman kadrosu ile sitenizin ihtiyacı olan logo, banner tarzı grafik tasarımları yerine getirmektedir. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Grafik Tasarım

Görsel Tasarım Olmadan Başarı Zor!

2000’li yılların başından beri süregelen web ağı yükselişi, beraberinde bu ağın da ihtiyacı olan bazı yan alanlar yaratmıştır. Web geliştiriciliği, web tasarım, web programlama vb. Alanında markalaşan sosyal mecralar, e-ticaret platformları, online satış siteleri derken bu çeşitlilik ve başarı beraberinde bazı sorular da getiriyor. Birçok yeni açılan site doğru tasarımın nasıl olduğu konusunda sorular soruyor. Aslında cevap çok basit. Bu sitelerin kendine has renk düzenleri, logoları ve sade-kullanışlı bir görüntüsü vardır. Kurulduktan sonra da istenilen başarıyı göstermeyen birçok siteye bakarsanız da genelde amatörce tasarlanan sayfalardan, kategorilerden oluştuğunu görürsünüz.